فتنه تغلب

گذشت ۹ سال از انتخابات سال ۸۸

امروز با گذشت ۹سال از انتخابات سال ۸۸، دفتر مقام معظم رهبری کتابی با عنوان «فتنه تغلّب» شامل روایت‌هایی از بیانات منتشر نشده و اقدامات رهبری در جریان فتنه ۸۸ به همراه مصاحبه‌هایی از اژه‌ای وزیر وقت اطلاعات وچند تن از شخصیتهای بیت منتشر کرده است.
همزمان کلیپی ۳دقیقه‌ای از سخنان رهبری در یکی از جلسات آن سال بر روی سایت رهبری منتشر شد. کلیپی که در آن تصویر سایر حاضرین در جلسه شطرنجی شده است! گویی بیت از افشای نام حاضرین واهمه دارد!

دقت کنید! تازه پس از ۹سال از انتخابات سال۸۸! بیت رهبری اقدام به انتشار برخی از سخنان رهبری، آن هم به صورت تقطیع و شطرنجی کرده! گویی تاکنون عجله‌ای برای پاسخ به افکار عمومی نداشته و یا اصلا سوال یا ابهامی در جامعه مطرح نبوده. درحالی که انتشار به موقع این سخنان می‌توانست افکار عمومی را در موضوع صبر رهبری مقابل لجاجت موسوی اقناع کند.
نسل دانشجوی کنونی در سال ۸۸، بین ۱۰ تا۱۲ سال سن بیشتر نداشته و حال با انبوهی از شبهات و سوالات بی‌پاسخ درباره یکی از مهمترین مقاطع انقلاب مواجه شده؛ اینکه آیا تقلب شد یا خیر؟ آیا نظام به درخواستهای موسوی اعتنا کرد؟ آیا خواسته‌های او به حق بود؟ در کهریزک چه گذشت؟ چرا موسوی پس از گذشت ۲۰ماه از انتخابات حصر شد؟

فتنه تغلب
این سوالات سالهاست که خوره جان انقلاب شده. درست مثل سایر سوالات و ابهامات دهه‌های۶۰ و ۷۰؛ از عملیات کربلای۴ و عزل آیت‌الله منتظری گرفته تا اعدام‌های ۶۷ و کوی دانشگاه ۷۸ و قتل‌های زنجیره‌ای. چه کسی مسئول این نوع تاریخ‌نگاری است؟
سالهاست جریانی در نظام، انقلاب را تحریف می‌کند. سالهاست که از گفتن حقایق واهمه دارد. و بدتر آنکه دفتر نشر رهبری که مسئولیت مستقیم آن برعهده فرزندان ایشان است هم، رهبری را سانسور می‌کند. و همین دست تحریف‌کنندگان تاریخ را باز می‌کند.

چرا ابهامات تاریخ انقلاب پاسخ داده نمی‌شود؟

این چه جریانی است که به نام مصلحت‌اندیشی اینگونه تیشه به ریشه هویت انقلاب اسلامی میزند و با مبهم نگاه داشتن هر حادثه‌ای چهره انقلاب را تخریب می‌کند؟

فردای انتخابات ۸۸ وقتی وارد دانشکده شدم، حرف حرف تقلب بود؛ بحث که بالا می‌گرفت، یکجا بحثمان قفل می‌شد. آنجا که موافقین تقلب برای اثبات ادعای خود از اعتراض محسن رضایی سخن می‌گفتند: “رضایی که دبیر تشخیص مصلحت نظامه، فرمانده سپاه هم که بوده، اونم گفته تقلب شده”

راست می‌گفتند آقا محسن هم همصدا با موسوی و کروبی اعلام تقلب کرده بود. نام تقلب را نیاورده بود اما در شکایت خود به شورای نگهبان نوشته بود:

«برآورد ستادهای اینجانب و کارشناسان نشان می‌دهد که اینجانب در بدبینانه‌ترین وضعیت بین۳میلیون و ۵۰۰ هزار تا ۷میلیون رای داشته‌ام؛ هرچند برخی کارشناسان تا ۹میلیون رای نیز برآورد کرده‌اند.»
شکایت آقامحسن شبه تقلب را دوچندان و باورپذیر کرده بود. آن روزها او تاکید می‌کرد که شکایت خود را از راه قانونی پیگیری خواهد کرد. اما وقتی بازشماری صندوق‌ها با حضور نماینده رضایی تغییری در آرای ۶۸۱ هزاری او ایجاد نکرد، گفت به خاطر مصالح نظام از شکایت خود صرف نظر خواهد کرد!

رفتار سیاسی آقا محسن در هیاهوی آن روزها گم شد و حالا ۹ سال از آن روزها می‌گذرد. اما او هیچگاه نگفت که بر اساس چه مدارکی در انتخابات تقلب شد و آرای او ۹میلیون بود؟! درست مثل اظهارات این روزهایش که نگفت بر اساس چه اسنادی عملیات لو رفته‌ی کربلای۴، عملیات فریب بوده.

رضایی گرچه در راهپیمایی ۹ دی ۸۸ چفیه به دوش شرکت کرد! اما هیچ‌گاه به خاطر اتهام تقلب به نظام عذرخواهی نکرد. چنانکه از اظهارتش درباره عملیات کربلای۴ عذرخواهی نخواهد کرد.

منبع: روزنامه جمهوری اسلامی-۸۸/۳/۲۵
کتاب غبار در خرداد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه + ده =