ترامپ

دوستت دارم، ترامپ !

شاید دلت خوش شده به اون ایرانیهایی که ایوانکا و ملانی ترامپ را از تو بهتر میشناسند. نه. آنها قبل از دیروز هم هایده و مهستی را خوب میشناختند.

شاید این یک ترحم دلسوزانه باشد. حسی که اکنون به تو دارم از آن مدل گداهایی است که از سر ترحم یک پونصدتومنی مچاله کف دستش میگذارند. همیشه مینشینی، منتظر و مستاصل تا شاید در بیشه ی شیران آبی سربالا برود و قورباغه ای ابوعطا سر دهد. آنوقت است که تو از پستو بیرون می آیی. پشت تریبون میروی و عربده کشان دعوی حقوقبشر میکنی که ای داد ای هوار ایران ، بیشه‌ شیران پر شده از کفتار.


بادمجان های دور قابت هم گوش به زنگ اند. مریم را میگویم. همان رجوی که آب و دونش را تو میدهی اما سعی میکند اینجا تخم بگذارد. نتانیاهو را می گویم، همان شعبده باز رمال. ربع پهلوی را میگویم. همان ساکن لاس وگاس و پر از دغدغه ی فقر ملت!!
شاید دلت خوش شده به اون ایرانیهایی که یوانکا و ملانی ترامپ را از تو بهتر میشناسند. نه. آنها قبل از دیروز هایده و مهستی را میشناختند. دیروز با عکسهای آنجلینا جولی و نیکول کیدمن و تایتانیک خوش بودند. امروز هم ملانی و ایوانکا را در گوگل سرچ میکنند. به اینها دلت خوش نباشد. فردا هم دلشان به یک بزک دوزک دیگر خوش خواهد شد. به آمار سرچ گوگل هم دل خوش نکن. پیشنهاد میکنم اونهایی رو بشناس که با علی مانوس بودند. زینب را میشناختند. با حسین حسین کمر داعش را شکستند. اینها یکیشان هم یک لشگر است.
تو خواستی سوریه مال تو باشد اما اکنون با ماست. عراق هم همینطور. دمت را روی کولت گذاشتی و رفتی. البته بعید است بیخیال ما شوی. اینجا نفت دارد. گاز دارد. پس باید ادعای نقض حقوق بشر در این منطقه را داشته بشی. نه چچن، نه میانمار، نه نیجریه، نه سودان، نه هر جای دیگه. هر جا نفت هست انگار حقوق مردمش برای تو مهمتر میشود.
این روزها هم که دل خوش کرده ای به ترق توروق های حوالی میدان انقلاب تهران .
گفتم که اینها مرد کارهایی که تو میخواهی نیستند. عکس دوست دختر و دوست پسرشان را از گوشی هایشان پاک کنی گریه می افتند. اینها را چه به آرمان و انقلاب و براندازی.
به خاطر نفهمیدن همین چیزهاست که دوستت دارم ترامپ!!

نویسنده: نواب همتیان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 + هفت =