آمریکا در حال سقوط

آبان ماه پارسال بود که برای نخستین بار رهبری محور مهم و جدیدی را مطرح کردند. محوری با عنوان افول آمریکا. آنجا که گفتند:“کسانی که گرایش به سازش دارند بدانند آمریکا رو به افول است.” بی شک این جمله همانند بسیاری از جملات دیگر که رهبری بارها مطرح کرده اند، از عمق راهبردی و دینی بسیار بالایی برخوردار بود. که شاید مهمترینش آیه ی ۸۱ سوره ی اسراء باشد: “إِنَّ الْبَاطِلَ كَانَ زَهُوقًا”. این محور جدید فارغ از تمام پیام هایی که برای سازش گران داخلی داشت، نوید بخش یک جهان جدید بود. جهانی بدون آمریکا! جهانی که طبق وعده ی قرآن مستضعفین وارث آن خواهند بود.
اما فارغ از پشتوانه ی دینی سخن رهبری، ایالات متحده امروزه با بحران های بسیاری دست و پنجه نرم می کند. از بحران های اقتصادی گرفته تا بحران های فرهنگی و اجتماعی. بحران هایی که بسیاری از استراتژیست ها و سیاستمداران آمریکایی نیز این روزها از آن سخن می گویند. شاید مهمترینش اعتراف چندماه پیش آدمیرال مایک مولن، رئیس سابق ستاد مشترک آمریکا بود که گفت:

” من افول آمریکا را می بینم. شبیه شرکتی است که در حال ورشکست شدن است. سوال این است که آیا رهبرانی پیدا خواهند شد که آمریکا را از این سقوط آزاد نجات دهند، قبل از اینکه کشور با فروپاشی مواجه شود”.

اما رهبر معظم انقلاب هم دیروز در سخنانشان به ۵ محور مهم از افول آمریکا پرداختند. محورهایی که در این یادداشت به بررسی کوتاه آن ها خواهیم پرداخت.

۱: رهبری: در گزارش وزارت کشاورزی آمریکا ۴۱ میلیون آمریکایی دچار گرسنگی هستند.

بنابر گزارش وزارت کشاورزی آمریکا، ۱۲٫۳ درصد از خانواده‌های آمریکایی از گرسنگی رنج می‌برند. این یعنی بین ۴۰ تا ۴۱ میلیون آمریکایی. جامعه ای که یک درصدی هایش روز به روز در منهتن ثروتمند تر می شوند و ده ها میلیون هم محکوم به رنج بردن از گرسنگی مفرط هستند. البته اگر فقط از گرسنگی مفرط بگذریم، طبق گزارشCNN ، ۴۳ درصد خانواده های آمریکایی قادر به تامین هزینه های ابتدائی مثل اجاره و غذا نیستند. آری، این کپیتالیسم است. کپیتالیسمی که شکاف طبقاتی در آمریکا را به بالاترین حد خود رسانده است!

 

 

۲: رهبری: ۴۰ درصد ولادتها در آمریکا نامشروع است.

طبق گزارش World Family Map، ۴۰ درصد تولدها در آمریکا خارج از ازدواج هستند. یعنی به احتمال زیاد یک نفر از هر دونفری که در خیابان های آمریکا در کنار شماست حرام زاده است. این آمار همچنین در کانادا ۳۳، در فرانسه ۵۷، در آلمان ۳۵، در انگلیس ۴۸ و در سوئد ۵۵ درصد است. به راستی که واژه ی تمدن حرام زاده مناسب تمدن غرب است!

 

۳: رهبری: آمریکا ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار زندانی دارد.

ایالات متحده آمریکا نزدیک به ۲ میلیون و ۳۰۰ هزار زندانی را در خود جای داده است. زندانیانی که بسیاری از آنها به خاطر مشکلات اقتصادی یا فرهنگ ویران آمریکایی پشت میله های زندان هستند. برای مثال فقط یک پنجم زندانیان آمریکایی به خاطر جرائم مرتبط با مواد مخدر در زندان هستند. یا آمار تکان دهنده ی که نشان می دهد که فقط یک سوم زندانیان زن جهان متعلق به آمریکا است. واقعا اغراق نیست اگر ایالات متحده را اتوپیای زندانیان جهان بنامیم!

۴: رهبری: بالاترین آمار مصرف مواد مخدر را دارند.

ایالات متحده همانند بسیاری دیگر از معضلات فرهنگی، در آمارهای مربوط به مصرف مواد مخدر هم در جهان پیشتاز است. آمریکا بیشترین میزان مصرف کوکایین و بالاترین میزان اوردوز در جهان را داراست. اوردوزی که فقط سالانه ۷۲ هزار کشته روی دست ایالات متحده میگذارد. شاید اگر ایالات متحده به جای میلیون ها دلار هزینه در غرب آسیا، افزایش سالانه بودجه دفاعی و کمک به رژیم صهیونیستی به معضلات فرهنگی و اجتماعی جامعه ی خودش میپرداخت، امروز با این حجم از بحران فرهنگی و اخلاقی روبرو نبود!

۵: رهبری: ۳۱ درصد تیراندازی‌های جمعی در آمریکا است.

۳۱ درصدی تیراندازی های جمعی در آمریکا به وقوع می پیوندد. در بازه زمانی ۱۹۶۶ تا ۲۰۱۲، ۲۹۰ تیراندازی جمعی در سراسر جهان به وقوع پیوسته است که ۹۰ تیراندازی جمعی سهم آمریکا از این میزان است. یعنی نزدیک به یک سوم تمام تیراندازی های جمعی در جهان! این گنگستریسم همچنین سالانه موجب کشته شدن نزدیک به ۴۰ هزار آمریکایی به خاطر اسلحه نیز می شود. گنگستریمی که بی شک خروجی و ماحصل ایدئولوژی مدرن است.

منابع:
https://www.ers.usda.gov/publications/pub-details/?pubid=84972

https://worldfamilymap.ifstudies.org/2017/files/WFM-2017-FullReport.pdf

https://www.prisonpolicy.org/reports/pie2016.html

https://medium.com/@aboutrecovery/america-is-the-world-s-largest-consumer-of-cocaine-abb4f0c1da27

https://edition.cnn.com/2018/11/12/health/us-high-overdose-rates-study/index.html

https://edition.cnn.com/2015/08/27/health/u-s-most-mass-shootings/index.html

https://www.nytimes.com/2018/12/18/us/gun-deaths.html

https://money.cnn.com/2018/05/17/news/economy/us-middle-class-basics-study/index.html

https://www.theguardian.com/us-news/2018/aug/16/us-drug-overdose-deaths-opioids-fentanyl-cdc

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهارده + هشت =